FOTKY | DENÍK | GUESTBOOK
1.DEN | 2.DEN | 3.DEN | 4.DEN | 5.DEN | 6.DEN

2.den - středa 30.9.2015

Ráno nás vítá nebe plné hvězd a tak celý natěšení nasedáme před pátou hodinou do aut a vyrážíme směr Passo Falzarego. Po příjezdu do sedla se cáry mraků povalují nad vrcholkem Monte Lagazuoi a tak se těšíme na parádní ráno na břehu Lago Limedes, ke kterému se vydáváme z parkoviště na krátký asi dvacetiminutový výšlap. Bohužel během stoupání nad našimi hlavami neustále přibývá oblačnosti a s povýchodovým světlem to vypadá všelijak. Než nachystáme fotovýbavu je již Lagazuoi kompletně pod dekou z mraků.

ráno u Lago Limedes

Chvíli ještě čekáme, ale po čase kdy má vycházet sluníčko balíme fotovýbavu a vydáváme se na sestup zpět do sedla. Na krátkou chvíli se mezi mrky ukazují nasvícené skalní štíty, ale brzy se vše opět halí do příkrovu mraků.

ráno u Lago Limedes

Z pohledu do dáli je ale vidět, že v okolních údolích by mohlo být ráno daleko povedenější než tady na Falzaregu.

ráno u Lago Limedes

Bleskově tedy nasedáme do aut a přejíždímě přes Passo Gardena na Passo Sela, odkud si užíváme parádní pohled na postupně se zahalující masiv Sassolungo.

Sassolungo
Sassolungo

Sluníčko je sice už docela dost vysoko na obloze, ale i tak tu trávíme nádhernou hodinku. Nakonec zbývá čas i na společnou fotku.

společné foto

V pozdním dopoledni se vracíme na apartmán a po krátkém odpočinku vyrážíme vstříc odpolednímu a podvečernímu focení. Nejprve krátce zastavujeme u bezejmeného potůčku cestou z Canazei na Passo Fedaia. Je to rozhodně zajímavé místo, ale v ostrém poledním slunci jen těžko fotografovatelné.

potůček

Dále pokračujeme na sedlo Fedaia, kde si dáváme asi hodinovou pauzu přímo pod ledovci Marmolady. Někdo ji tráví v kavárně, ale já neodolávám a jdu se krátce projít po okolí.

Passo Fedaia
Passo Fedaia
Passo Fedaia
Passo Fedaia

Pozdějí odpoledne se přesunujeme do sedla Pordoi, odkud se vydáváme lanovkou nahoru na Sas Pordoi. Odtud se nabízí opravdu parádní kruhový výhled.

Sas Pordoi
Sas Pordoi

Bonus nám tu pak připravuje samotná matka příroda, kontrast těžkých černých mraků a slunečních paprsků viděný takto z nadhledu byl skutečně parádní zážitek.

Sas Pordoi
Sas Pordoi
Sas Pordoi

Poslední lanovkou se vydáváme zpět dolů do sedla a bleskově šplháme na protilehlý hřebínek směrem k chatě Viel del Plan. Cestou se otevírají fantasické pohledy na Marmoládu a do hluboko zažízlého údolí, které nás od ní dělí.

Marmolada
Marmolada
Marmolada

Za jednou ze zákrut se pak na velkolepou scénu přidává i Lago Fedaia.

Marmolada
Marmolada

Z terasy chaty si pak užíváme posledních pár skromných slunečních paprsků dnešního dne. Žádná světelné galapředstavení to dnes nebylo, ale přesto to byl krásný večer v kulisách nádherných hor.

Marmolada
Marmolada

Potemnělou krajinou se vracíme asi hodinu zpět k autům v sedle Pordoi a pak už nás čeká jen krátký přejezd na apartmán a večerní odpočinek po skutečně povedeném dni.

PŘEDCHOZÍ DEN - ÚTERÝ 29.9.2015 | NÁSLEDUJÍCÍ DEN - ČTVRTEK 1.10.2015

© 2015 hynna