FOTKY | DENÍK | GUESTBOOK
1.DEN | 2.DEN | 3.DEN | 4.DEN | 5.DEN | 6.DEN

5.den - sobota 3.10.2015

Předpověď na sobotu není dobrá a už v noci její platnost potvrzují kapky bubnující na střešní okno našeho apartmánu. Ráno sice kolem půl páté cvičně vstáváme, protože co kdyby, ale vytrvalý déšť nás protentokrát zahání zpět do postelí. Prší i kolem půl deváté kdy definitivně všichni vstáváme.

Campitello di Fassa

Dopoledne ještě chvilku lenošíme a pak se vydáváme do sýrárny v Predazzu, kde kupujeme výborné sýry a já neodolám a téměř na ex vypiju litr vynikajícího plnotučného mléka :-) Nedaleko sýrárny je také supermarket, takže ještě i tu dokupujeme nějaký drobný proviant. A zatímco ostatní ještě nakupují, já nasazuji teleobjektiv a přímo z parkoviště zkouším fotit výřezy zamlženého lesa.

Predazzo

Z Predazza pokračujeme k přehradě Pannevegio, kde se jdeme za neustávajícího deště krátce projít.

Pannevegio

Další zastávkou je jezero San Pellegrino, zde už aspoň přestalo pršet.

Lago San Pellegrino

A poslední z fotozastávek v duchu japonských turistů je pak Lago di Carezza. Světe div se, zde se nám ukazuje i sluníčko.

Lago di Carezza

Na podvečerní focení se pak vydáváme do sedla Giau. Zde nás čeká mlha a tak krom mě všichni míří do hospůdky na kafíčko, bombardino či něco jiného na zahřátí. Jen já se hned vydávám na nedaleký vyhlídkový kopeček a hodinu sleduju neustále se měnící podmínky, kdy se několikrát během pár vteřin opona mraků jako zázrakem otevírá, aby se o pár chvil později stejně rychle vše kolem opět ukrylo.

Passo Giau
Passo Giau
Passo Giau
Passo Giau
Passo Giau
Passo Giau

Poslední hodinku před západem sluníčka se přidávají i ostatní členové naší fotovýpravy, ale mlha již v tomto čase jakoby natruc vůbec neustupuje. Až zhruba čtvrthodinku po čase západu slunce se jako mávnutím kouzelného proutku nad našimi hlavami objevuje modré nebe a otevírají se nám doposud jen tušené pohledy do kraje.

Passo Giau
Passo Giau
Passo Giau
Passo Giau

Až do úplného setmění pak vyhlížíme nějaké auto, ale provoz přes průsmyk je na bodu mrazu. Až téměř za úplné tmy, přece jen jedno auto projíždí, takže v podstatě všichni experimentujeme s dlouhým časem. Ale na lepší výsledek to chtělo tak o dvacet minut dříve.

Passo Giau
Passo Giau

Tak máme za sebou poslední večerní focení, zítra se již vydáme na cestu domů. Ještě sice tajně živíme naději na zítřejší ráno, ale bohužel předpověď počasí je hodně zlá. Jedině snad že by se studená fronta o pár hodin opozdila. Uvidíme ráno.

PŘEDCHOZÍ DEN - PÁTEK 2.10.2015 | NÁSLEDUJÍCÍ DEN - NEDĚLE 4.10.2015

© 2015 hynna