FOTKY | DENÍK | GUESTBOOK
1.DEN | 2.DEN | 3.DEN | 4.DEN | 5.DEN | 6.DEN

4.den - pátek 2.10.2015

Ráno vstáváme opět velmi časně a na náladě nám zrovna nepřidá, když nad hlavou nevidíme jedinou hvězdičku. Nicméně i tak vyrážíme krátce před pátou vzhůru do hor, tentokrát je našim cílem oblasti věží Cinque Torri nad sedlem Falzarego. V momentě kdy přijíždíme nahoru do sedla ukazuje se nám proužek modré oblohy nad severním obzorem, což nám trošku vylepšuje náladu a dodává sil ke krátkému ale docela prudkému výšlapu na sašovo fotomísto pod věžemi. Přicházíme právě všas, zandelouho už začíná barevné divadlo na severovýchodním obzorem.

svítání
svítání

Na nějaké pěkné světlo do skal to ale zdá se ani dnes nevypadá, oblačnosti je v místech kde slunce vychází bohužel dost až k obzoru. Přece jen se ale krátce po východu sluníčko prodere skrz mraky a osvítí na pár vteřin malinkou část masivu Tofany.

Tofana di Rozes

Pak se sluníčko opět schovává za mraky a vypadá to že je po všem. Trpělivost nám však tentokrát nechybí a tak jsme za dvacet minut odměněni půlminutkou fantastického světla, kdy to vypadá že Tofanu zachvátili plameny, či se snad změnila v činnou sopku. Opravdu nádherné, i když proklatě krátké, představení matky přírody.

Tofana di Rozes
Tofana di Rozes

Pak se už pod zamračenou oblohou přesouváme k chatě nad sjezdovkami, odkud si prohlížíme Tofanu zase z trošku jiného úhlu, ale hlavně je odsud patrných všech pět věží Cinque Torri.

Tofana di Rozes
Cinque Torri

Po deváté hodině velíme na ústup, vydáváme se zpět k autům a těmi se pak vracíme na zbytek dopoledne do Campitella di Fassa. Před polednem i přes nepříliš příznivé počasí vyrážíme na nejvzdálenější cíl našeho putování, k proslulým Tre Cime di Lavaredo. Cestou krátce zastavujeme v Passo Giau, kde se docela působině převalují mračna.

Passo Giau
Passo Giau
Passo Giau

O půl třetí parkujeme u chaty Auronzo a vydáváme se vstříc v mlze ukrytým Tre Cime. Já osobně jsem tu už jedno byl, takže vím zhruba co mě čeká. Jediný náročnější úsek je stoupání do sedýlka pod věžemi, odkud také pořizujeme první záběry.

Tre Cime di Lavaredo

Ze sedýlka pokračujeme dále až k chatě Lavaredo, která je již počátkem října uzravřena. Zde až do setmění čekáme, zda se nám přece jen Tre Cime neukáží v plné své kráse, ale poodhalili nám na sklonku dne jen své spodní partie.

Tre Cime di Lavaredo

Již za úplné tmy se vracíme zpět k autům a čeká nás ještě téměř dvouhodinová cesta zpět na základnu. I přes relativní nepřízeň počasí se dnešek opět velmi povedl, ranní byť kratičké představení bylo famózní a odpolední mračny na Passo Giau a u Tre Cime měla také něco do sebe.

PŘEDCHOZÍ DEN - ČTVRTEK 1.10.2015 | NÁSLEDUJÍCÍ DEN - SOBOTA 3.10.2015

© 2015 hynna